Wykorzystywanie różnego rodzaju kruszywa jest coraz częściej spotykane podczas wizualnej aranżacji działek. Takie rozwiązania są bowiem nie tylko praktyczne I funkcjonalne, ale również prezentują się estetycznie I elegancko. Wykorzystywanie kamieni w ogrodzie cieszy się rosnącą popularnością przede wszystkim ze względu na szeroki wachlarz zastosowań. Wspomniany materiał jest uniwersalny. W poniższym wpisie przedstawimy Ci kilka pomysłów, które możesz swobodnie wykorzystać na terenie swojej działki czy w ogrodzie.

Kamień jako dekoracja

Kamień naturalny wyróżnia się przede wszystkim tym, że posiada wiele zalet. Mowa tutaj zarówno o aspektach praktycznych, jak i wyglądzie wizualnym. Warto wspomnieć, że istnieje również wiele gatunków tego kruszcu. Jest to między innymi:

- bazalt,

- granit,

- kwarcyt,

- marmur.

Każdy z nich może być wykorzystywany w innym miejscu, a także w innym celu. Pozytywnie przekłada się to więc na szerokie zastosowanie tego materiału. Można dobierać go zarówno do dekoracji tworzonych w stylu tradycyjnym i klasycznym, jak i rozwiązań znacznie bardziej innowacyjnych czy modernistycznych.

Pomysły na dekoracje

Pierwszą inspiracją dekoracyjną, która najczęściej wykonywana jest z tego właśnie kruszywa są obrzeża. Dekoracyjny kamień naturalny może być odpowiednio wycięty, wyszlifowany i ustawiony wokół obrzeży oczek wodnych, stawów, skalników na kwiaty czy schodów i innych elementów ogrodowych. Co ważne, tego typu dekoracje możesz wykonywać zarówno na własną rękę, jak i z pomocą wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów.

Kamień może być wykorzystywany nie tylko w ogródku, ale również w innych bardzo ciekawych miejscach. Należy do nich między innymi taras, w którym wspomniany kruszec odnajduje się wręcz idealnie. Można w szybki i przede wszystkim prosty sposób wyłożyć nim nawierzchnie, uzyskując niesamowity i niezapomniany efekt wizualny. Warto wspomnieć, że kamień jest kruszcem bardzo trwałym. Oznacza to, że takie rozwiązania będą zachwycać swoim wyglądem przez długie lata.